Výhodné konsolidace?

Jestliže jste se opakovaně dostali tak říkajíc do úzkých a řešili svou finanční krizi vždy půjčkou, zřejmě jste se ocitli nyní ve velice špatné pozici. Celková dlužná částka možná nic moc, ale splátky, které „sežerou“ v podstatě celou výplatu.

Princip konsolidace

Konsolidace již dnes není pro většinu z nás neznámým pojmem. Inzerují ji snad všechny banky na trhu a rovněž celá řada nebankovních společností. Znamená to, že za vás vybraný poskytovatel služby uhradí všechny stávající dluhy a vy budete nadále splácet celou dlužnou částku jemu.

Ptáte se, proč by to někdo dělal? jednoduše pro zisk. Z každé půjčky či úvěru plynou věřiteli nemalé zisky – odkoupením vaší pohledávky za stávající cenu tyto zisky poplynou do budoucna do kapsy kupujícího.

Výhody a úskalí konsolidace

Pro vás plyne z tohoto postupu jednoznačná výhoda – snížení zatížení splátkami. Namísto např. šesti tisícikorunových splátek za auto, telefon, školu, kuchyň, …. budete platit třeba jen jednu splátku třítisícovou.

Uvědomte si však, že tím může dojít k prodloužení celkové doby splatnosti a po celou dobu splácení hradíte svému věřiteli poplatky a úroky. tady se může konsolidace docela prodražit. Významným rizikem je také snaha řady poskytovatelů konsolidace nabízet žadateli navýšení dluhu, tj. k zaplacení dlužných částek ještě peníze na ruku. Takovýto postup je ovšem zhusta výhodný jen pro věřitele.

Konsolidace se zástavou

Velký pozor je nutno dát na různé firmy, které za konsolidaci, čili odkup vašich pohledávek, požadují zástavu – nejčastěji nemovitost. Půjčku vám poskytnou do výše 60, 50 nebo také jen 30% ceny nemovitosti a v případě jakéhokoliv problému vám hrozí, že přijdete o střechu nad hlavou.

  1. Dobry den ja a muj pritel uz jsme zazadali o jeho slouceni pujcek ale rekli mu ze musi mit cisty stit bez jakykoliv nezaplacenych splatek alespon 3 mesice jenomze ma vice splatek nez pomalu vydela ja mam jeste exekuci na platu a plno jinych splatek takze mu moc nepomaham a pani co nam slibila pomoc se neozyva jen rekla ze mame prodat automobil ktery mimochodem taky splaci a dluzi uz 2 splatky nevim uz co delat mam o nej strach aby se nejak nezhroutil snazi se vse zvladnout ale do casu jeste mame dve deti ktere maji sve potreby prosim poradte nam dekuji

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *