Poslední záchrana – půjčka se zástavou nemovitosti?

Skutečně už nevíte kudy kam, dluhy máte na všech stranách a valí se na vás složenky, upomínky a výhružky věřitelů? Potřebujete nutně hotovost, a to skutečně velkou? – Může vám pomoci půjčka se zástavou nemovitosti. Uvědomte si však, že riskujete svůj domov.

Proč?

Jestliže je to pro vás opravdu poslední možnost, nebo si to alespoň myslíte, zvažte v prvé řadě jak a z čeho vznikly vaše dosavadní dluhy. Jestliže si budete muset sebekriticky přiznat, že vaším špatným hospodařením – ve smyslu nevyjdeme žádný měsíc, nemá vůbec cenu se podobným řešením zaobírat. Jestliže nevycházíte, jak asi budete ještě navíc splácet vysokou splátku?

Kam se obrátit?

Máte-li za to, že je pro vás takováto půjčka jediným možným či ideálním řešením, zvažte, na koho se obrátit. Již není tak úplně pravdou, že banky vždy nabízejí výhodnější podmínky než nebankovní společnosti, vybírejte však raději z těch velkých a prověřených.

U tohoto druhu půjčky vás bude, mimo standardního úroku a RPSN, zajímat zejména výše půjčky vzhledem k ceně zastavené nemovitosti.

Na co si dát pozor?

Zdaleka se vyhněte společnostem, které vám nabídnou půjčku ve výši „až“ 30% z ceny zastavované nemovitosti. A bude-li po vás někdo navíc požadovat další záruky, např. podpis nevyplněné směnky, rozhodně není důvěryhodný. Řada společností také požaduje převod nemovitosti do svého vlastnictví s příslibem zpětného přepisu po splacení půjčky – to pro vás rozhodně není výhodné a zcela se tím vydáváte všanc věřiteli. Odmítne-li na vás přepsat váš majetek zpět, neexistuje žádná právní cesta, jak jej k tomu přinutit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *