Tvrdý boj proti dluhům

Máte dluhy a nevíte co s nimi? Nevíte, jak zaplatit příští splátku a tak si zase půjčujete? Nejste sami. Spousta lidí si půjčují peníze pro zaplacení alespoň části splátky. Není to vaše chyba, že podlehnete reklamním lákadlům a nevíte, jak z toho začarovaného kruhu ven.

Existuje několik řešení

Šetřit, šetřit, šetřit

První a nejelegantnější řešení je, odepřít si vše, co jen jde a šetřit, šetřit a zase šetřit. To ovšem není jednoduché. Všichni jsme si zvykli na nějakou svoji životní úroveň a nechceme se jí vzdát. Ovšem pokud se jí nevzdáte teď na nějakou chvíli, než se zase dostanete do finanční pohody, budete se toho muset vzdát v budoucnu mnohem více. Když se totiž v současnosti neomezíte, může k vám v budoucnu přijít exekutor. Ten si vezme vše, co doma budete mít a octnete se v naprosto katastrofální situaci, kdy už vám žádné upírání nepomůže. Co si tedy odepřít? Nejlépe se šetří na jídle, na nápojích, na alkoholu, na cigaretách, na zábavě… Mohli bychom pokračovat až do nekonečna. Zkrátka odepřít si to, co není až tak důležité – v obchodě nešáhnout po drahém BIO másle, ale koupit si pouze to obyčejné. Jsou však lidé, kteří jsou od přírody skromní a pokud by si ještě odepřeli to málo, které mají, neměli by vlastně nic.

Práce šlechtí

Dalším celkem dobrým i ušlechtilým řešením je, že si najdete další práci, nebo nové, lépe placené zaměstnání. Toto řešení však nemusí být pro každého. Jsou mezi námi lidé, kteří už mají dvě i více zaměstnání a další by je stálo spánek, osobní život, zdraví, rodinu a přátele.

Spojování půjček

Jistě jste to slovo už slyšeli – Konsolidace. Není to žádné zvláštní jméno významné ženy z minulosti, jak by se mohlo zdát. Jedná se o sloučení všech půjčených částek do jedné. Výhodou je, že po konsolidaci půjček se výrazně sníží měsíční splátky a tak se můžete vyhnout případné exekuci.

Pošleme se do bankrotu

Tak tedy pomůže asi další řešení, osobní bankrot. Jsou jisté podmínky, které musíte splňovat, abyste na sebe mohli vyhlásit osobní bankrot. Těmito podmínkami jsou, že musíte dlužit více lidem nebo více bankám, musíte mít dluhy, které jste nesplatili už více než 30 dnů a zrovna jste v platební neschopnosti, takže vaše závazky nejste schopni splatit. Pokud splňujete tyto podmínky, můžete na sebe vyhlásit osobní bankrot. Po vyhlášení můžete být oddluženi dvěma způsoby. Buď bude váš majetek prodán, nebo budete formou splátkového kalendáře splácet 5 let těm, kteří vám půjčili. Více o osobním bankrotu se dočtete zde.

Všechny těžké životní situace se však dají vyřešit a dluhy mezi ně patří. Bude to sice trvat, třeba i několik let, ale nakonec se vám určitě podaří vše splatit a začít žít život s čistým štítem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.