Oddlužení

Oddlužení je určeno pro fyzické osoby, nepodnikatele, kteří mají dluhy v takové výši, že je již nejsou schopni splácet.

Podmínky pro povolení oddlužení

Nejčastějším způsobem oddlužení v ČR je Osobní bankrot – Insolvence. Základní podmínkou pro schválení oddlužení – osobního bankrotu je, že dlužník bude schopen uhradit za dobu 5 let minimálně 30% dlužné částky. Přitom dlužník musí mít minimálně dva věřitele a trvalé zaměstnání nebo jiný pravidelný příjem.

Kdy žádat o oddlužení

Pokud vám dluhy přerostly přes hlavu, dostali jste se do úvěrové pasti a nevíte jak ze začarovaného kruhu ven, je osobní bankrot řešením vaší situace. Je potřeba jednat racionálně, neřešit splátky půjček dalšími půjčkami, nenechat si nabíhat úroky a penále. Tím se celá situace jen zhoršuje a člověk se propadá do stále větších a větších problémů, které se na sebe nabalují.

Jak a proč žádat o osobní bankrot

O osobním bankrotu rozhoduje soud. Jeho podmínky jsou dané insolvenčním zákonem. Aby byl návrh schválen, je potřeba jej správně připravit. Z tohoto důvodu je nejlepší obrátit se při jeho vyplňování na odborníky. Po schválení insolvence vám bude vypočítáno životní minimum a zbytek všech vašich příjmů insolvenční správce rozdělí mezi vaše věřitele podle poměrné výše přihlášených pohledávek. Od této chvíle vám nebudou narůstat žádné další úroky, nehrozí vám exekuce. O osobní bankrot může každý žádat pouze jednou v životě. Vyvarujte se podvodných firem, které se snaží o to, abyste se zadlužovali čím dál více, nepodepisujte smlouvy, kterým nerozumíte. Jste-li ve finančně neřešitelné situaci, využijte možnosti oddlužení a začněte nový život bez stresu a strachu před exekutory.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *