Kde hledat pomoc s dluhy?

Problém s financemi již měl za svůj život s největší pravděpodobností každý z nás. Někoho se tyto finanční neduhy týkaly pouze okrajově, někoho zprostředkovaně, u někoho byl dlužník přímo součástí rodiny a někdo si problémy dlužníka vyzkoušel na vlastní kůži. Bohužel stále více přibývá osob, které své finanční potíže nechávají zajít do krajních mezí a dluhy tak dorůstají obřích rozměrů. Řešit takto pokročilou situaci pak již není ani troch jednoduché. Kde může hledat rodina nebo samotný dlužník pomoc? Odpovědí je hned několik.

1. Poradna při finanční tísni

Tato instituce si zakládá na podávání kvalifikovaných informací a právních rad, které mají sloužit k lepší informovanosti a zlepšení finanční gramotnosti dlužníka. Ve většině případů jsou tyto informace a rady poskytovány zcela bezplatně. Nutno podotknout, že právě z tohoto důvodu jsou služby poradny při finanční tísni velmi vyhledávané. Pokud jich budete chtít využívat také vy, sežeňte si číslo pobočky ve svém okolí a na návštěvu se důkladně objednejte.

2. Instituce zaměřující se na oddlužení

Pokud vám již dluhy přerostly nekontrolovaně přes hlavu, je na místě uvažovat o osobním bankrotu neboli oddlužení. S tím vám mohou pomoci instituce, které se na tuto problematiku primárně specializují. Ovšem zde se již nejedná o bezplatnou pomoc, ale i plně hrazenou pomoc. Pokud vám však společnost pomůže s vypracováním návrhu na oddlužení a soud vám osobní bankrot schválí, obětovaných finančních prostředků rozhodně litovat nebudete. Při oddlužení totiž postačí, pokud zaplatíte „pouze“ 70 % svých závazků.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.