Půjčka pro studenty – rychlá pomoc pro ekonomicky neaktivní

Studenti jsou všeobecně považování za nedůvěryhodné ekonomické subjekty, kterým je lepší vůbec nic nepůjčovat. Jenže, kde mají vzít peníze na drahé studium, ubytování na kolejích či neustále se zdražující potraviny? Každý by měl mít možnost žít na jisté úrovni, a to platí samozřejmě i pro nevýdělečně činné studenty.

Půjčka od České spořitelny

Jedním z mála ekonomických subjektů, které půjčují i studentům, je Česká spořitelna. Ta se k této skupině neotočila zády, naopak jim ráda podává pomocnou ruku při nejrůznějších finančních problémech. Studentská půjčka u České spořitelny je totiž poskytována bezúčelně, a to až do výše 300 000 Kč.

Kdo jsou podle České spořitelny vhodnými kandidáty pro studentskou půjčku?

Studentskou půjčku si pak mohou sjednat všechny fyzické osoby, které jsou starší 18 let, mají trvalý pobyt na území ČR a současně jsou studenty středních škol, vyšších odborných škol, vysokých škol, a to ať už na bakalářském, magisterském, doktorském, MBA, nebo BBA studiu, nebo jazykových škol. Další podmínky již nejsou kladeny. Studenti tedy mohou studovat jak prezenčně, tak i dálkově, na státní, i na soukromé škole, v České republice, i v zahraničí.

Jaký je splátkový kalendář pro studenty?

Jak je známo, studenti to mají s financemi poněkud náročnější. Navíc, pokud si půjčují peníze, nebudou na tom s finančními prostředky asi moc dobře. Česká spořitelna na to myslí, a nabízí studentům možnost splácet po dobu až deseti let. Ovšem jako studenti mají půjčku značně zvýhodněnou. Úroková sazba je pevně stanovena ve 8,9% ročně, možnost po dobu studia splácet sníženou splátku, možnost odstoupit od smlouvy do 60 dní bez sankce, možnost změny výše splátky až o 50%, možnost odložení splátky, a to až dvakrát ročně či možnost změny data splátky. To vše dělá z této studentské půjčky jednu z nejvýhodnějších na trhu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.