Jak vyřešit své dluhy?

Topíte se v dluzích, vytloukáte jednu půjčku půjčkou druhou a stále se nemůžete dobrat zdárného konce života bez dluhů? Přinášíme vám několik praktických rad a tipů, jak svou aktuální – nepříliš příznivou situaci řešit.

Před problémy se neschovávejte

… stejně vás dřív nebo později dostihnou. Pokud tedy máte plnou schránku upomínek od věřitelů a daří se vám tyto upomínky zdárně ignorovat, pak vězte, že nejste daleko od toho, aby na vaše dveře jednou zaklepali exekutoři a zabavili vše od vybavení domácnosti, přes vzpomínkové předměty, až po veškeré finance (pokud nějaké doma uchováváte). Raději si všechny upomínky řádně vyzvedněte a začněte svou situaci okamžitě řešit.

Kontaktujte věřitele

Dalším krokem je kontaktování věřitelů a všech, kterým v současné době dlužíte. Obvolejte si všechny společnosti a objasněte svou stávající nepříliš uspokojivou situaci. Zkuste se následně domluvit na dalším postupu. S největší pravděpodobností se vám budou snažit dané instituce vyjít maximálně vstříc. Přeci jen jde o jejich peníze…

Domluvte se na splátkovém kalendáři

Jednou z možností, jak stávající situaci řešit je domluvit se na splátkovém kalendáři. Tuto možnost navrhněte svým věřitelům a domluvte se na částce, jejíž pravidelné zasílání vám neudělá čáru do rodinného rozpočtu. Mějte se však na pozoru a peníze posílejte opravdu pravidelně. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že společnosti dojde trpělivost a požádá o výkon exekuce. Poslední možností je samozřejmě podání žádosti o oddlužení (osobní bankrot), které je však velmi komplikované a rozhodně vám nemusí být ze strany soudu schváleno.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.