Půjčka jako řešení exekuce?

Půjčka jako řešení exekuce?
Půjčka jako řešení exekuce?

Asi každý, komu hrozí exekuce, začne automaticky přemýšlet o další půjčce. Půjčka ale není řešení exekuce. Jakákoliv půjčka nemůže vyřešit špatnou finanční situaci. Může maximálně aktuální problém odsunout „na později“

Půjčka když hrozí exekuce?

Každý, kdo se někdy setkal s problémem exekuce, asi potvrdí, že jedna z prvních věcí která ho v tu chvíli napadne, je půjčka. Půjčka vypadá jako lákavé a rychlé řešení problému exekuce. Půjčím si peníze, zaplatím dluh a exekuce bude vyřešená. Ale takto to téměř nikdy nefunguje.

Kde si půjčit na exekuce?

Pokud je již nařízená exekuce, většinou to znamená, že dlužník má dlouhodobý problém.  Asi na nikoho nepřijde exekuce jen kvůli nějakému drobnému opomenutí. Většinou se jedná o případ, kdy někdo přestal splácet svoje závazky – svoje předchozí půjčky. V takové situaci už většinou ani není kam se obrátit o novou půjčkuBanky vám nepůjčí, protože jste s velkou pravděpodobností zapsaní v registrech neplatičů. A i kdyby ne, téměř každá banka vyžaduje potvrzení o příjmech, kde se uvádí, jestli máte nějaké jiné dluhy, nebo jestli vám nejsou prováděny srážky nebo exekuce z platu.

Hrozba exekuce a půjčka od příbuzných?

Řešit hrozbu exekuce tím, že si budete půjčovat od známých, asi také není nejlepší řešení. Je pravda, že u příbuzných nebo známých asi získáte lepší podmínky než u různých pochybných firem. Ale jen málokomu se chce ostatním přiznávat, že mu hrozí exekuce a on potřebuje nutně půjčku

Půjčky od nebankovních firem?

Vůbec to nejhorší, co může udělat dlužník, kterému hrozí exekuce, je snažit se o rychlou půjčku od nějaké nebankovní instituce. Všude na internetu, v novinách na zastávkách hromadné dopravy jsou inzeráty, které slibují rychlou půjčku, ihned, půjčku bez potvrzení příjmů nebo bez náhledu do registrů neplatičů.

Podobné inzeráty jsou ale jen past na dlužníky co na tom jsou již velmi špatně. Spousta firem se snaží podobné zoufalé dlužníky ulovit, protože vědí, že dlužník pod hrozbou exekuce přijme i velmi nevýhodné podmínky – vysoké úroky, velké poplatky za vyřízení takové rychlé půjčky. Část podobných nabídek jsou pak vyložené podvody, které se snaží vydělat na lidech, kteří jsou předlužení a pod hrozbou exekuce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.