Přistupte ke svým dluhům zodpovědně!

Jestliže jste se dostali do finančních potíží, propadnout panice a pokoušet se situaci řešit překotně, okamžitě a nejlépe ihned, je nejkratší možná cesta ke zkáze.

Zkratka = delší a horší cesta

Vsadit všechno do hry na jediné číslo – to je chování hazardních hráčů. Pár šťastných vyhrává, ostatní s pláčem opouštějí scénu. O následujícím osudu těch „šťastných“ už se happy endy nezmiňují. Bohužel, často svou výhru znovu vsadí do hry a viz. výše… Chtít rychle přijít k penězům se zkrátka nevyplácí. Výhodné půjčky, zaručené tipy na výhru, dobrodinec, který se zjevil právě, když jej nejvíc potřebujete? Pohádky pro děti!

Zodpovědnost a sebekázeň – jediné možné řešení

Máte dluhy? Komplikují vám život? Postavte se situaci čelem. Pomocí jednoduchého rozpočtu porovnejte své příjmy a výdaje. Splátky dluhů uveďte na první místo v hierarchii nutných vydání. Poté započtěte náklady na bydlení, lékařskou péči, stravu, jízdné… Jestliže vám strany má dáti – dal nesedí, zkuste se zamyslet, co jste si schopni ze svého navyklého pohodlí odpustit a kde můžete ušetřit. Možná je řešení snazší, než se zdá.

Konsolidace

Pokud jsou rozdíly mezi vašimi příjmy a výdaji natolik vysoké, že pouhým šetřením na životních nákladech je nelze vyrovnat, nabízí se možnost konsolidace půjček. V podstatě se jedná o sloučení pokud možno všech vašich dluhů do jediného, jehož celková splátka bude nižší než součet splátek původních. Přestože budete tímto způsobem své dluhy splácet delší dobu, při zachování výše zmíněného principu zodpovědnosti a sebekázně, je dokážete zaplatit, aniž byste se dostali do dluhové pasti kvůli nedostatku finančních prostředků na pokrytí základních životních potřeb.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.