Nebankovní půjčky: otázky a odpovědi

Nebankovní půjčky: otázky a odpovědi

Pomalu ale jistě se blíží vánoční svátky, což znamená, že se brzy dostaneme do situace, kdy budeme mít nedostatek peněz na bankovním účtu. Rok co rok si totiž přejeme hodnotnější dárky a rok co rok je kupujeme svým blízkým, tudíž se velice brzy dostáváme do situace, že si půjčujeme. Pokud však potřebujete půjčit na vánoční dárky jenom proto, abyste měli na zaplacení lednových poplatků, sáhněte po nebankovní půjčce, která umožňuje půjčit si jenom do několika málo desítek korun.

Než se však pustíte do půjček, většinou máte hromadu otázek a nedostává se vám odpovědí. Pojďme si proto odpovědět na ty nejčastější otázky, které se nebankovních půjček týkají.

Jaké doklady při podávání žádosti o půjčku potřebuju?

Pokud jdete na pobočku nějaké nebankovní instituce, možná přemýšlíte nad tím, co si vlastně všechno máte vzít s sebou. Při podávání žádosti o půjčku potřebujeme rozhodně oboustrannou kopii občanského průkazu, bez které to nepůjde. Mnohdy nám na pobočce nabídnou, že nám občanský průkaz okopírují, ale pokud tuto kopii budete mít s sebou, je to mnohem rychlejší podávání žádosti. K tomu taky potřebujete mít u sebe mobilní telefon, dále taky musíte znát číslo svého bankovního účtu (nebo účtu, na který chcete peníze poslat) a taky musíte doložit příjem peněz na účet.

Jak rychle obdržím peníze na účet?

Nebankovní půjčky mají velkou výhodu oproti ostatním půjčkám, protože vám schválí vaši žádost během několika minut. Během dalších několika málo minut vám přijdou peníze na účet. Obvykle to bývá do patnácti minut.

Je nutný ručitel nebo je nutné mít nějakou záruku?

Mnoho lidí si myslí, že je třeba mít při nebankovních půjčkách záruku nebo nějakého ručitele, ale není to potřeba. Stejně tak není nutné říkat, na co peníze potřebujete. Takzvaná bezúčelová půjčka není u nebankovních institucí problém.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *