Vyřeší nebankovní půjčky vaše dluhy?

Vyřeší nebankovní půjčky vaše dluhy?
Vyřeší nebankovní půjčky vaše dluhy?

Půjčíme vám peníze na cokoliv, bez potvrzení příjmu, bez nahlížení do registrů. Ihned vám půjčíme, zavolejte ještě dnes a tak podobně. Takto a podobně vypadají stovky inzerátů nejrůznějších nebankovních společností, které nabízejí svoje nebankovní půjčky. Na co si dát pozor?

Nebankovní půjčky = past na dlužníky?

Velká většina podobných super výhodných nabídek, které slibují rychlé půjčky, bez doložení příjmu, bez nahlížení do registrů neplatičů jsou jen pastí na dlužníky. Většina podobných nabídek, kde slibují nebankovní půjčku, která bude vyřízená ihned má několik malých nebo i velkých háčků.

Nebankovní půjčka = půjčíme ti, ale musíš zaplatit

Velmi časté je, že ten kdo nabízí nebankovní půjčku, požaduje za její vyřízení nebo zprostředkování poplatek. A často se jedná i o poměrně vysoké peníze. Tyto peníze navíc musí být zaplaceny předem, ještě než bude vyřízena nebankovní půjčka. Velmi často to pak dopadá tak, že zoufalý dlužník zaplatí i několik tisíc a nakonec získá nebankovní půjčku, která je dokonce i nižší než poplatek, který už zaplatil. Nebo také nedostane nic, protože podepsal papír, že poplatek za zprostředkování se platí, i když půjčka nebude schválena

Nebankovní půjčka = nemáš nemovitost, tak to máš smůlu

Dalším oblíbeným trikem společností, které slibují nebankovní půjčky je to, že požadují, abyste se zaručili nemovitostí. A dost často je podobná nebankovní půjčka jen cestou jak získat vaši nemovitost. Pokud někomu hrozí exekuce, nebo má velké dluhy, tak dost často nestuduje podrobně podmínky podobné nebankovní půjčky. A po nějaké době se nestačí divit.

Nebankovní půjčky ale nejsou jen zlo

Nedá se ale říci, že by všechny nebankovní půjčky byly jen zlo a že by se vždy jednalo jen o podvodníky, kteří se snaží nachytat lidi, co mají dluhy do své pasti. Minimálně část nabídek nebankovní půjčky je i normální, seriózní podnikání. Je mnoho firem, které jsou ochotné podstoupit vyšší riziko než banky. Půjčí vám bez doložení příjmu, nebo i bez toho, že by si vás ověřovali v registrech dlužníků. V takovém případě, vám ale zpravidla nabídnou jen malou částku – několik tisíc, maximálně 10 nebo 20 tisíc.

Nebo požadují nějakou jinou formu ručení – od manželky, někoho blízkého, ideálně ručení nemovitostí. A také si pak naúčtují poměrně vysoké poplatky. Takže obecně jsou nebankovní půjčky mnohem méně výhodné než půjčka od banky. V případě, že se ale jedná o dlužníka, kterému již banka nepůjčí, není asi jiné řešení než si zvolit nějakou vhodnou nebankovní půjčku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *