Srovnání těch nejlepších půjček v ČR

marc87 / Pixabay
marc87 / Pixabay

Nebankovní i bankovní půjčky nabízí v Česku obrovské množství různých společností, od velkých bankovních ústavů, přes středně velké nebankovní společnosti až po malé poskytovatele, jenž se zaměřují jen na jeden typ úvěru. Nabídka je velmi pestrá, navíc se v poslední době začaly rozšiřovat i nové P2P půjčky, takže lidé mají spoustu možností, jak úvěr získat.

Sjednání půjčky je díky internetu velmi snadné a rychlé a často se zcela obejde bez nutnosti navštěvovat pobočku nebo si shánět různé dokumenty a potvrzení.

Nejlepší nebankovní půjčky

Velmi oblíbené a žádané jsou v posledních letech zejména nebankovní půjčky a to především pro jejich skvělou dostupnost pro většinu zájemců. U nebankovních společností mohou úvěr získat i lidé s nízkými příjmy, se záznamy v registru dlužníků, studenti, důchodci a někdy i nezaměstnaní nebo lidé s exekucí. Protože speciálně v tomto sektoru je nabídka skutečně obrovská, vyplatí se využít internetové srovnávače půjček. Ty přinášejí perfektní a přehledné porovnání jednotlivých společností a každý si tak může udělat přesný obrázek o výhodnosti daných úvěrů a snadno si vybrat ten pravý. Asi nejrozsáhlejší srovnání úvěrů přináší portál CoolPůjčky.cz, kde už je nyní srovnáno více než 100 půjček a to včetně podrobných recenzí, kontaktních informací, tabulek splátek nebo referencí od klientů.

Nejlepší bankovní úvěry

Mezi bankovními půjčkami sice není tak velká konkurence jako u těch nebankovních, ale i tak je nabídka dostatečně široká. I v tomto případě vám dobře poslouží weby, specializované na srovnání úvěrů, na kterých se objevují i nejlepší bankovní půjčky. Hodně lidí dává přednost spíše velkým bankám typu Komerční banka, ČSOB nebo Česká spořitelna, chybu ale rozhodně neuděláte výběrem některé z menších bank – velmi dobré podmínky nabízejí např. Air Bank, mBank nebo ZUNO banka. Bankovní půjčky mají každopádně jednu velkou výhodu – nižší úrokové sazby, vyšší úvěrový rámec a delší dobu splatnosti. Nevýhodou jsou ale přísnější podmínky, zdaleka ne každý má šanci u banky úvěr získat.

Tipy na spolehlivé a dostupné půjčky

Spolehlivých, dostupných a prověřených půjček je mnoho, vybrali jsme ale alespoň několik z nich, které lze rozhodně doporučit. Pokud máte zájem pouze o malou částku v hodnotě několik tisíc a jste schopni ji splatit do měsíce, doporučujeme především půjčku Zaplo, Ferratum micro, Via SMS nebo CreditOn – všechny tyto úvěry jsou napoprvé zcela zdarma s nulovým úrokem a bez poplatků. Zajímavá je i půjčka CreditAir, která má splatnost prodlouženou až na 75 dní, peníze se hradí ve dvou splátkách a i zde je první půjčka poskytována zdarma.

Z vyšších a dlouhodobějších úvěrů pak patří k nejlepším půjčka Tesco u níž se dá získat úvěr až do výše 500 000 Kč. Maximální doba splatnosti je 7 let, v průběhu jejího splácení si můžete změnit výši splátky a je také možné splatit celou půjčku předčasně. Nemůžete-li si půjčit u banky a potřebujete více peněz, Tesco půjčka rozhodně stojí za zvážení.

Jakým úvěrovým nabídkám se raději vyhnout?

Naopak některé úvěrové nabídky za zvážení rozhodně nestojí a ve vlastním zájmu byste na ně neměli vůbec reagovat. Jedná se o půjčky, kdy po vás chtějí vysoký poplatek předem, nabídky, kde vás nutí, abyste nejdříve někam volali na placenou linku a různé jiné pochybné inzeráty bez webové stránky, kde půjčku nabízejí fyzické osoby. Často tito lidé inzerují zdánlivě lákavé nabídky typu půjčka 20 000 každému ihned nebo půjčky bez doložení příjmu 30 000, ale mnohdy jde bohužel pouze o podvod a žadatel může velmi snadno o svoje peníze přijít.  Vždycky, když si berete jakoukoliv půjčku, předem si daného poskytovatele pečlivě prověřte na internetu a pouze tak budete mít jistotu, že nikomu nenaletíte a nepřijdete zbytečně o vaše peníze. Nejlepší cestou, jak si půjčku sjednat, je použít některý z nezávislých srovnávačů na internetu, kde jsou porovnány pouze prověřené a spolehlivé půjčky.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.