Nebankovní půjčky zažívají změny, kvůli novému zákonu o půjčkách

Nový zákon o spotřebitelském úvěru poněkud zahýbal prostředním nebankovních půjček. Někteří poskytovatelé totiž zcela zmizí z trhu, velcí hráči se na něm naopak podle předpokladů úspěšně udrží. To však nic nemění na tom, že nebankovní půjčky pro každého jsou stále dostupné. Jen si poskytovatelé potenciálního klienta lépe prověří, protože pokud tak neučiní, dělají vlastně velkou chybu. V případě, že finanční situace klienta neumožní dodržet splátkový kalendář, půjčka se vlastně zruší – a klient musí doplatit jen zbylou jistinu. Prověření vypůjčitele, a to velmi důkladné, je tedy pro poskytovatele na prvním místě.

Co dalšího se ještě mění?

Na trhu mohou zůstat jen velké subjekty, trh je tak v současnosti nastaven díky novému zákonu. Poskytovatelé nebankovních půjček musí mít základní kapitál v několikamilionové výši, jinak nedostanou licenci od ČNB a nemohou tím pádem podnikat v tomto oboru. Jejich zástupci, tedy kurýři nebankovních společností, resp. finanční poradci, musí také absolvovat poměrně náročný písemný test. Pokud jej neabsolvují, nemohou bohužel ve své práci dál pokračovat (ale samozřejmě k tomu, podobně jako u maturity nebo u zkoušek na VŠ, nebudou mít jen jednu jedinou možnost).

cosmix / Pixabay

Stále je poměrně dost možností, kde si půjčovat peníze, a to krátkodobě i dlouhodobě. Jen se musíte smířit s tím, že ne vždy dostanete zelenou. To však neznamená, že se musíte vzdát, zkuste prostě požádat někde jinde. Jednu ze zajímavých možností, kde si půjčit menší finanční obnos na krátkou dobu, přináší třeba společnost Friendly Finance. Co přesně obnáší její nabídka?

  • Až 20 tisíc korun, a to klidně na celý kalendářní měsíc. Nebo klidně jen pětistovka na týden. Podle toho, co zrovna potřebujete.
  • Blesková výplata peněz, hotovost je převedena hned po schválení žádosti – a to ve vaší bance, tudíž naprosto bez čekání na převod v řádu několika dnů z jedné banky do druhé.
  • Transparentní podmínky někoho, kdo na trhu působí už nějakou dobu a má za sebou prokazatelnou historii. Nemáte tu čest s nějakým pochybným nováčkem!

Další zajímavou alternativou je Fair Credit. Až padesát tisíc korun na dobu jednoho roku a vyřízení zcela zdarma. Lákavé? Stačí se ozvat, schváleno může být v řádu několika málo minut!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *