Máte půjčku a nedaří se vám ji splácet?

nebankovní půjčky
cosmix / Pixabay

Dostali jste se do tíživé finanční situace, z níž vedlo jediné řešení v podobě půjčky? Zadlužili jste se u známých a přátel a nakonec jste museli zamířit také do banky? Zde jste se s největší pravděpodobností setkali s poměrně nevlídným přístupem a důkladným prověřováním ze strany bankovní instituce. Pokud úředník dospěl k názoru, že nedisponujete dostatečným příjmem, dohledal záznam v registru dlužníků nebo našel jinou nepříjemnost, jenž by z vás učinila rizikového klienta, s největší pravděpodobností smetl vaši žádost bez pardonu ze stolu.

Nebankovní půjčky – ano, ale za přísných podmínek

V takové situaci jste již mohli o finanční výpomoc požádat pouze nebankovní instituci. U nebankovních půjček zpravidla nevadí, když máte záznam v registru dlužníků nebo nízký příjem. Na druhou stranu se zde zpravidla setkáte s vyššími úroky a přísnými pravidly – alespoň co se splácení úvěru týče. Dospět ovšem můžete do situace, kdy nebudete schopni další splátku úvěru uhradit. Co dělat v takovém případě? Poradíme vám!

Začněte svou situaci okamžitě řešit

Nestrkejte hlavu do písku a svého věřitele okamžitě kontaktujte. Nečektej na to, až se vám začnou ve schránce hromadit upomínky a ani nespoléhejte na to, že společnost na váš závazek zapomene. Raději se domluvte na odkladu splátek nebo novém splátkovém kalendáři. Nebankovní společnosti vám s největší pravděpodobností vyhoví. Na druhou stranu si budou s největší pravděpodobností účtovat menší poplatek, který bude nutno okamžitě uhradit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.