Jaká půjčka se vyplatí?

 

Jaká půjčka se vyplatí?

Jaká půjčka se vyplatí a kdy je naopak lepší si nic nepůjčovat? Obecně asi platí, že žádná půjčka není příliš výhodná. Rozhodně se nevyplatí půjčovat si peníze na věci běžné spotřeby, jako jsou půjčky na nákup vánočních dárků, půjčky na zaplacení běžných poplatků. I půjčka na dovolenou není to úplně pravé. Jaká půjčka se ale vyplatí?

Kdy se vyplatí půjčka a kdy je naopak lepší šetřit?

Díky reklamám v televizi, na internetu, a vůbec všude kolem nás, získává mnoho lidí pocit, že půjčka se hodí na cokoliv. Chceš nové auto? Vezmi si půjčku, je to výhodné! Chceš bydlet = pak si vezmi hypotéku. Chceš nový počítač, kup si ho splátky. Chceš novou pračku, vezmi si půjčku na cokoliv! Půjčka, půjčka, půjčka. Jedna reklama za druhou a všechny se tváří tak, že půjčka je to nejlepší co vás může napadnout, když potřebujete peníze.

Žádná půjčka není zadarmo

Dříve než vůbec začnete uvažovat o nějaké půjčce, uvědomte si, že nic není zadarmo. Banky se vám určitě nesnaží půjčit proto, že by neměli nic lepšího na práci. Půjčky jsou tvrdý business a bance jde především o to, aby na vaší půjčce co nejvíce vydělala. Schválně si někdy spočítejte, kolik vlastně zaplatíte. Tak například si v bance půjčíte 100.000 Kč a budete je splácet 72 měsíců. Celkem zaplatíte 155 193,76 Kč. Banka si tedy vezme 55% toho, co vám původně půjčila.

Jaká půjčka se vyplatí? Investice

Půjčka se vyplatí pouze v případě, že se taková půjčka dá chápat jako investice. Má smysl vzít si půjčku na bydlení. Tady také zaplatíte velké peníze navíc, ale na konci splácení vám pořád zůstává váš byt nebo dům. A navíc v bytě nebo domě už můžete po dobu splácení bydlet a nemusíte platit vysoký nájem někde v pronájmu nebo podnájmu. Takže to co zaplatíte za splátky půjčky na bydlení, dost často ušetříte na nájemném. Asi ne vše, ale určitě velkou část

Jaká půjčka se nevyplatí? Tu kterou „projíte“

Určitě se ale nevyplatí brát si půjčku na běžné výdaje. Půjčka by neměla řešit běžné nákupy nebo poplatky. Všední věci byste vždy měli financovat ze svých příjmů. Pokud vaše příjmy nestačí na tyto běžné věci, pak je na čase zvýšit příjmy (nová práce, druhá práce) nebo snížit výdaje (přestat zbytečně utrácet). I taková dovolená je něco, co není dobré financovat z půjčky. Dovolenou si můžete odpustit, pokud na ni nemáte našetřeno, tak dovolenou o rok odložte. Je to lepší než pak za půjčku na dovolenou zaplatit i dvakrát tolik. Nikdy nevíte, co se vám stane a jestli v následujících letech budete schopni splácet svoje půjčky.

Nabídka půjček: Podívejte se na nabídku půjčky: Solidní půjčka do 10000 Kč okamžitě. Nebo by vás mohla zaujmout i tato nabídka: Rychlá půjčka ihned na účet do hodiny i bez příjmu.

4 comments

  1. Dobrý den, splácím už jednu půjčku (asi 50.000 Kč) a každý měsíc platím něco přes 1000 korun. Potom mám ještě kreditní kartu, kde mám dluh asi 30.000 korun, tam jsou hodně vysoké úroky. Díky krizi v poslední době se mi snížili příjmy a přestávám to zvládat. Uvažuji nad tím, že bych si vzal nějakou výhodnější půjčku, abych mohl zaplatit dluh na kreditní kartě. Půjčku bych si chtěl vzít ale o něco vyšší aby mi zůstala nějaká hotovost jako rezerva. Je to dobrý nápad?

    1. Obecně platí, že konsolidace dluhů je dobrý nápad. Pokud máte kreditní kartu a splácíte úvěr na kreditní kartě, tak tam máte jedny z nejvyšších úroků. U půjčky tedy velmi pravděpodobně získáte výhodnější podmínky. Pokud ale jak vy sám píšete, máte snížené příjmy tak je na zvážení, jestli byste měl vaše zadlužení dále zvyšovat. Určitě se vyplatí sloučit vaši půjčku a dluh na kreditní kartě do jednoho úvěru/půjčky. Další navyšování dluhů bych vám ale nedoporučoval

  2. Dobrý den rád bych se zeptal jak se dá poznat seriózní půjčka? Potřebuji si půjčit peníze, ale bohužel mám z minulosti negativní záznam v registru a tak uvažuji o nějaké nebankovní půjčce, kde nepožadují ověření v registru. Co jsem se zatím díval tak velká většina nabídek na podobné půjčky jsou o tom, že musíte mít nemovitost, nebo požadují uhrazení poplatku předem. Mám obavu aby se nejednalo o nějaký podvod

    1. Určitě existují i seriózní nebankovní půjčky kde není požadováno ověření v registru nebo poplatek předem. Mezi firmy které podobné nebankovní půjčky poskytují, patří například Cetelem nebo Provident. Většinou tak ale získáte pouze n nižší částku – zpravidla se jedná o půjčku do 50000 Kč. V takovém případě bývá půjčka bez registrů nebo poplatku předem. Pokud potřebujete více peněz, pak je většinou u nebankovní půjčky požadováno nějaké zajištění – nemovitost nebo spoluručitel. Určitě se vyhýbejte všem nabídkám, kde je požadováno uhrazení poplatku předem. U podobných nabídek je velká pravděpodobnost, že narazíte na neseriózní nabídku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.