6 rad, jak si vybrat půjčku a nenaletět 

Na internetu najdete celou řadu různých zpráv a stížností o tom, jak jsou lidé nespokojeni se svou půjčkou, nebo s jejím poskytovatelem. Hlavně proto, že mu naletěli a úvěr byl nakonec jiný, než se čekalo. Pokud vy naletět nechcete, je dobré dát na našich šest rad, které vám pomohou. Podívejte se na ně.

Prověřte si poskytovatele půjčky

První krok, který udělat, je spojený s tím, že si prověříte poskytovatele samotné půjčky. U bank dnes riziko v podstatě nehrozí, zatímco u nebankovních společností existovat může. Při samotném výběru je třeba nejenom zjistit název společnosti, ale je dobré se podívat i na několik dalších míst, kde zjistíte dodatečné informace. Jedná se o:

  • Webové stránky – veškeré kontaktní údaje
  • Obchodní rejstřík – veškeré identifikační údaje
  • Různé diskuze – veškeré recenze a hodnocení

Hledejte hlavně jednoduchost

Doba výrazně pokročila a tak už není nutné trávit hodiny na pobočce a stále nosit nové a nové dokumenty a nová a nová potvrzení. Pokud to po vás někdo chce, pravděpodobně jste naletěli někomu, kdo zaspal v předchozích letech. Nyní jsou hitem bankovnínebankovní půjčky online. Co to znamená? Že můžete vše jednoduše vyřídit z pohodlí svého domova, bez nutnosti kamkoliv chodit. Potřebné informace pošlete elektronickou cestou, což vám sníží administrativu a také zkrátí dobu potřebnou k vyřízení. Stačí k tomu obvykle jenom připojení k internetu a nejlépe počítač nebo notebook.ip

Tip pro čtenáře: Poradíme vám, kde zakoupit záložní zdroj pro čerpadlo.

Nastavte si půjčku podle sebe

Není dobré, pokud vám poskytovatel peněz diktuje, jak by měla vaše půjčka vypadat. Vždy je lepší, když máte možnost nastavit si ji přesně podle sebe a svých požadavků. U těch férových to obvykle není jakýkoliv problém. V ideálním případě je možné nastavit si hned trojici věcí, které budou váš úvěr charakterizovat. O jakou trojici věcí se jedná?

  • Celková výše požadované sumy
  • Výše splátky nebo délka splácení
  • Doplňkové služby jako pojistky a jiné

Pozor na extrémně benevolentní nabídky

Kdo se příliš neorientuje na tuzemském půjčkové trhu, ten dost možná ani není, že některé úvěru už téměř není možné získat. Jsou to takové, u kterých si poskytovatel neověřuje schopnost splácet. Podle zákona totiž právě tento krok udělat musí. Sice může existovat pořád poměrně populární online půjčka bez doložení příjmů, ale nutno říci, že to kolik berete bude nutné uvést. Pozor proto na nabídky, které jsou až podezřele benevolentní. Obvykle se může ukázat to, že se jedná pouze o snahu vás něčím obalamutit.

Sledujte hodnotu RPSN

Není nic horšího, než nevýhodná půjčka. Jak ji odhalit? Nehleďte na úrok, jelikož i půjčka s minimálním úrokem může být nevýhodná. Sledujte raději RPSN, což je hodnota, která o výhodnosti a nevýhodnosti poví podstatně více. To platí u všech standardních spotřebitelských a dlouhodobých půjček. Výjimkou může být online půjčka bez registru, která vzhledem k jednorázové splatnosti uvádí tuto hodnotu doslova nesmyslně. Zde je dobré raději použít selský rozum a popřemýšlet, zda přeplacená suma je nebo není výhodná.

Nekývněte na první nabídku

Poskytovatelů je mnoho. Mohou to být banky, nebankovní společnosti i P2P segment. Není proto ideální kývnout hned na první nabídku, který se vám může objevit. Lepší je si možnosti porovnat s ostatními. To proto, že neuvážené rozhodnutí vás může stát tisíce, ale i desetitisíce korun.

Jak na úrocích, tak třeba i na pojistce, nebo na různých poplatcích. Nezapomeňte na to, že vy jste ta osoba, která půjčku chce a vy tak máte právo volby a také právo toho, že si ji vezmete až ve chvíli, kdy budete sami chtít. Vzhledem ke konkurenci se nemusíte bát, že by se i po delší době nedalo narazit na několik výhodných nabídek, se kterými budete spokojeni.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *