Oddlužení podnikatelů

 

Oddlužení podnikatelů

Insolvenční zákon upravuje podmínky, za kterých může dlužník dosáhnout úplného oddlužení. Hovoří se zde o oddlužení fyzických osob nebo také o osobním bankrotu. Týká se toto oddlužení i podnikatelů? Jaké jsou možnosti oddlužení podnikatelů?

Osobní bankrot, oddlužení fyzických osob

Insolvenčním zákonu  § 389 – § 418 je popsán způsob oddlužení fyzických osob. Dlužník, který má velké dluhy, může soud požádat o nařízení oddlužení. Oddlužení fyzických osob v takovém případě probíhá buď rozprodejem majetku, nebo prostřednictvím splátkového kalendáře. Dlužník, který zažádal o oddlužení, pak musí 5 let splácet svoje dluhy, a musí dokázat uhradit (za 5 let) alespoň 30% všech svých dluhů

Osobní bankrot jako oddlužení pro podnikatele?

Osobní bankrotoddlužení fyzických osob se týká právě jen fyzických osob. Nemůže být tedy použit jako oddlužení podnikatelů. Ba právě naopak. Pokud dlužník podá návrh na oddlužení insolvenčnímu soudu, a ten v průběhu schvalování oddlužení zjistí, že dluhy pocházení z podnikání, zpravidla tento návrh na oddlužení zamítne. V praxi to tedy znamená, že oddlužení podnikatelů, pokud máte nějaké dluhy z podnikání, oddlužení prostřednictvím osobního bankrotu vám insolvenční soud nepovolí.

Nabídka půjček: Podívejte se na nabídku půjčky: Půjčka bez podvodu. Nebo by vás mohla zaujmout i tato nabídka: Půjčka bez doložení příjmu před výplatou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.